I rocznica śmierci Śp. Ks. Artura Babika !!!

Rok temu 28 maja zmarł Ks. Artur Babik - Przyjaciel naszych strażaków.

Na dwa autokary, oraz swoimi prywatnymi samochodami, udali się mieszkańcy parafii w Korzennej do Krynicy, do kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uczestniczyć w Majówce, oraz Mszy Św, w intencji Śp. Artura Babika w pierwszą rocznicę śmierci, którą odprawiło kilkunastu księży pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Stanisława Gancarza.

W Krynicy nie mogło zabraknąć strażaków z OSP Korzenna, dla których Śp. Ks. Artur Babik był dobrym przyjacielem. Tak jak rok temu w dniu pogrzebu, tak i dzisiaj strażacy byli blisko Śp. Ks. Artura. Marzeniem Śp. Artura, było zostanie Kapelanem Strażaków.

Nasi druhowie uczestniczyli w Mszy Św stojąc w szyku przez kościół wraz z pocztem sztandarowym. Po zakończeniu Mszy Św. mieszkańcy Korzennej wraz z strażakami oraz Rodziną Śp. Artura udali się na cmentarz. Tam uroczyście złożono przez naszych druhów kwiaty oraz znicz na grobie Ks. Artura. Ks. Proboszcz odmówił wraz z wiernymi dziesiątkę różańca, a grupa młodzieży zaśpiewała dla Artura kilka piosenek. Na koniec Naczelnik wraz z Prezesem OSP Korzenna podarowali Mamie Śp. Artura książkę pt. "Strażacy ziemi sądeckiej", w której znajduje się zdjęcie Śp. Ks. Artur podczas jednej z akcji oddawania krwi w naszej remizie.

Podczas obchodów pierwszej rocznicy śmierci Ks. Artura nie brakowało łez i wzruszenia. W kościele pięknie zaśpiewała grupa młodzieży, w której śpiewa siostra Ks. Artura - Karolina. Piękne kazanie wygłoszone przez Księdza - kolegę z roku zmarłego, było również bardzo wzruszające. Na cmentarzu podczas składania kwiatów oraz znicza, delegacja OSP Korzenna wywołała rzekę łez.

Mama Ks. Artura też nie kryła wzruszenia. Podziękowała wszystkim bardzo serdecznie za udział w obchodach pierwszej rocznicy śmierci jej jedynego i ukochanego syna Artura.

Zobacz Zdjęcia!