Ćwiczenia w komorze dymowej w Krakowie !!!

Druhowie z jednostek OSP na ćwiczeniach w Krakowie.

W sobotę 28 maja br. Komenda Miejska Straży Pożarnych w Nowym Sączu zorganizowała ćwiczenia doskonalące w komorze dymowej dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z powiatu nowosądeckiego.  Grupa 29 strażaków  wczesnym rankiem udała się do Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Do ćwiczeń w komorze zostali dopuszczeni tylko ci strażacy, którzy posiadali aktualne badania lekarskie oraz wyszkolenie na poziomie podstawowym. Test w komorze składał się  z dwóch części. W pierwszej części  należało przejść  ścieżkę sprawności  fizycznej a później przy dużym zmęczeniu pokonać labirynt komory w pełnym zadymieniu. Ponieważ bardzo często przychodzi  strażakom  OSP używać sprzętu ochrony dróg oddechowych podczas działań ratowniczo- gaśniczych dlatego też ćwiczenia w komorze było doskonaleniem umiejętności. Na uwagę zasługuje fakt, że w grupie  29 osób, które zaliczyły komorę była jedna kobieta.

Z naszej jednostki w ćwiczeniach udział wziął druh Jan Zarański.

źródło: www.psp-nowysacz.pl
fot: www.psp-nowysacz.pl