Kolejna ulewa tym razem ucierpiała Łyczana !!!

Kolejna ulewa na naszą gminą tym razem woda dała o sobie znać w miejscowości Łyczana.

Około godziny 15.00 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Łyczna, gdzie ulewa a nawet oberwanie chmury, które przeszło nad tamtym rejonem spowodowało wystąpienie z brzegów rzeki płynącej przez tę miejscowość. Ma miejsce udały się dwa zastępy z naszej jednostki. Działania strażaków głównie polegały na udrożnieniu przepustów oraz zabezpieczeniu miejsc niebezpiecznych (osuwisk) spowodowanych przez wielką wodę. Działania prowadzone były w kilku miejscach w Łyczanej, a także sprawdzono przepusty wzdłuż drogi powiatowej w miejscowości Jasienna, która też odczuła ulewę.

W akcji udział brał:

-zastęp GBA OSP Korzenna
-zastęp GLM OSP Korzenna

-kilka koparek

Skład zastępu GBA:

Stanisław Wojtarowicz , Jan Baran, Mateusz Klimek, Przemysław Zając, Bartosz Bajorek, Marcin Śpiewak

Skład zastępu GLM:

Dominik Kasprzyk, Jakub Grochot, Mirosław Grochot, Jarosław Bieniek, Marek Zięba, Tomasz Zięba, Dominik Wojtarowicz

Zobacz Zdjęcia !