Jasienna - 2 osoby przygniecione przez ciągnik rolniczy !!!

W miejscowośći Jasienna przewrócił się ciągnik, dwie osoby zostały ranne.

W dniu 29 sierpnia kilkanaście minut po godzinie 8.00, nasza jednostka została zadysponowana do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego w miejscowości Jasienna. Prawdopodobnie kierujący ciągnikiem rolniczym zjeżdżając ze stromego zbocza stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego traktor przewrócił się do góry kołami przygniatając dwie osoby.

W momencie przybycia do wypadku na miejscu była już jednostka OSP Jasienna, której druhowie jako pierwsi udzielili pomocy poszkodowanym w wypadku. Działania OSP Jasienna polegały na wyciągnięciu uwięzionych pod ciągnikiem dwóch mężczyzn, którzy nie byli w stanie wydostać się o własnych siłach. Jeden z nich był przytomny i skarżył się na mocny ból w nogach, drugiego zaś stan zdrowia był bardzo ciężki.

Działania naszych strażaków w tym momencie  polegały na przeniesieniu bardziej poszkodowanego na deskę ortopedyczną, założenie kołnierza ortopedycznego, udzielenie wsparcia psychicznego oraz przetransportowanie rannego i przekazanie Zespołowi Pogotowia Ratunkowego, które dotarło na miejsce kilka minut po przyjeździe naszej jednostki. Po przebadaniu rannego Lekarz pogotowia ratunkowego podjął decyzję o wezwaniu na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - ze względu na bardzo ciężki stan zdrowia mężczyzny. Strażacy z JRG 1 PSP w Nowym Sączu przygotowali i zabezpieczyli miejsce przy pobliskiej szkole podstawowej do wylądowania helikoptera.

Drugi ranny został też przełożony na deskę ortopedyczną i wraz ze strażakami z PSP nasi druhowie przetransportowali go do pogotowia ratunkowego. Rannego mężczyznę z urazami kończyn dolnych przewieziono do Szpitala w Nowym Sączu, natomiast drugiego zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do Szpitala w Krakowie.

Po tych działaniach nasi druhowie wrócili do bazy, natomiast na miejscu została OSP Jasienna oraz Policja.

Czas trwania akcji:

wyjazd: 8.20
przyjazd: 10.30

W akcji udział brały:

- zastęp GLM OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Jasienna
- zastęp SLRT JRG1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz
- 2 zespoły Pogotowia Ratunkowego
- Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Krakowa
- Policja

Zobacz Zdjęcia!

Zobacz dwa filmiki z lądowania, oraz startu helikoptera!

Film 1:

Film 2: