VIII edycja "Wampiriady" zakończona sukcesem!

Zakończyła się kolejna akcja oddawania krwi  zorganizowana przez OSP w Korzennej!

W niedzielę 18 września  nasza straż Pożarna już po raz ósmy zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi. Do remizy strażackiej przybyło 48 osób, natomiast krew oddało – 44. Zebrano prawie 20 litrów.
Spośród zapisanych krwiodawców cztery osoby nie mogły oddać krwi. Powodem był albo stan zdrowia albo uszkodzenia skóry. Przedsięwzięcie trwało do godziny 15.

Akcja ta została zapoczątkowana cztery lata temu i organizowana jest dwa razy w roku: w marcu i we wrześniu. Najwięcej, bo 31, 05 litra krwi przyniosła strażakom wiosna 2009r. Podczas pierwszych Wampiriad w 2008 roku zebrano po 15, 30 ml krwi. We wrześniu 2009 roku honorowi dawcy oddali 13, 95 l. Rok 2010 przyniósł ponad 20 litrów krwi w każdym miesiącu. 20 marca tego roku krew oddało 66 osób, co daje 29, 700 ml tego cennego płynu. Do remizy w Korzennej przybywają ludzie nawet z Rzeszowa, Krakowa czy Warszawy. O Wampiriadzie dowiedzieli się od znajomych i bardzo sobie chwalą taki pomysł.
Podziękowania z tego miejsca chcemy złożyć firmie "ZAZA" za wydrukowanie plakatów, oraz Piekarni "NIKA".