OSP Korzenna na "piątke" !!!

Po raz drugi w tym roku nasza jednostka została sprawdzona przez Inspekcje Gotowości Bojowej.

Piątek, godzina 10 w całej Korzennej słychać było wyjącą syrenę.
Jak zawsze nasi strażacy zbiegli się do remizy, by ruszyć ratować mienie mieszkańców. Na miejscu okazało się, że syrenę włączyło MSK w Nowym Sączu celem sprawdzenia gotowości bojowej OSP Korzenna jako jednostki KSRG.

Koło remizy na strażaków czekali już: mł.bryg. Arkadiusz Nosal i mł.kpt. Marek Popardowski z PSP w Nowym Sączu. Po zameldowaniu przez naczelnika OSP Korzenna gotowości zastępu GBA do wyjazdu prowadzący inspekcję podali plan ćwiczeń – palił się budynek znajdujący się za Urzędem Gminy nad rzeką. Strażacy w kilka minut ugasili płonący budynek, ratując „mienie Gminy Korzenna” (siedzibę nowosądeckich wodociągów).

Po zakończeniu ćwiczeń zostało sprawdzone wyposażenie sprzętowe OSP oraz sprawność sprzętu, jak również wiadomości teoretyczne związane z prowadzeniem akcji ratowniczo-gaśniczych.

Końcowa ocena Inspekcji Gotowości Operacyjnej to 5,0