Jasienna - przerwana rura gazociągowa !!!

Kolejny raz nasi druhowie zabezpieczają miejsce gdzie nastąpiło przerwanie rury gazowej.

W dniu dzisiejszym tj. 7 października, w godzinach popołudniowych po raz drugi zawyła syrena alarmowa. Tym razem nie były to ćwiczenie ale jak najbardziej prawdziwy wyjazd do akcji. Nasi druhowie udali się do miejscowości Jasienna, gdzie koparka kopiąc studnie przerwała rurę gazociągową.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż rura została zabezpieczona przez operatora koparki tak, że gaz nie ulatniał się. Nasi strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, aż do momentu przyjazdu Pogotowia gazowego. Działania naszych strażaków trwały około dwóch godzin.

Tak jak i tydzień temu w Janczowej, tak i dzisiaj działania strażaków polegały na szczęście tylko na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
W tym momencie dodam, że każdorazowo w sytuacji gdzie dochodzi do przerwania rury gazowej lub ulatnia się gaza wzywana jest Straż Pożarna, ponieważ takie są wymogi odgórne i ustalenia pomiędzy Pogotowiem Gazowym a Strażą Pożarną.

Zobacz Zdjęcia!