Nieudana przeprowadzka do nowych garaży !!!

Nie udało się naszym druhom przeprowadzić sprzętu strażackiego do nowych garaży.

W środę 23 listopada odbyło się spotkanie "trójstronne", w którym udział wzięli: Zarząd OSP Korzenna, przedstawiciele Komendy PSP w Nowym Sączu (Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu, oraz Prezes Powiatowy ZOSP RP) Przedstawiciele Rady Gminy Korzenna na czele z panem Wójtem.

Podczas spotkania omawiana była kwestia przeprowadzki do nowego budynku, a najważniejsze co podkreślał Zastępca Komendanta Miejskiego PSP przeniesienie sprzętu - samochodów, żeby nie "marzły" w starych nie ogrzewanych garażach i były w pełni gotowe do działań
bojowych.
Naczelnik OSP zaproponował sobotę jako dzień, w którym druhowie przeprowadzą sprzęt do nowych garaży. Jeszcze w czwartek zostało złożone pismo do UG w Korzennej o wydelegowanie osoby do otwarcia garaży, oraz przekazania kluczy do nich. Jednak z niewiadomych przyczyn w sobotę po przyjeździe samochodów strażackich do nowych garaży były one zamknięte i nie było nikogo kto by miał je otworzyć.
Po odczekaniu około pół godziny samochody powróciły do starych zimnych garaży.