Mocny wiatr powalał drzewa- dwie akcje OSP Korzenna !!!

Dwa razy nasi strażacy wyjeżdżali do akcji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

W dniu 16 grudnia wiejący bardzo silny wiatr nad naszą gminą połamał kilka drzew. W jednym przypadku musiała interweniować nasza straż.

W pierwszym przypadku około godziny 19.50 nasi druhowie zadysponowani zostali do powalonego drzewa, które utrudniało ruch samochodowy w miejscowości Trzycierz. Po Przejechaniu odcinka od remizy OSP do miejscowości Łęka powalonego drzewa nie znaleziono. Z późniejszych nieoficjalnych informacji wynikło, że ktoś między czasie usunął drzewo z jezdni.

Godzinę później kolejny raz zawyła syrena w naszej remizie. Zgłoszenie także dotyczyło powalonego drzewa. Tym razem strażacy udali się do miejscowości Lipnica Wielka na drogę gminną łączącą Wojnarową z Lipnicą. Tym razem po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, iż droga ta jest nie przejezdna. Do usunięcia drzewa użyto piły motorowej oraz dwóch siekier. Po kilkunastu minutach drzewo zostało usunięte a droga posprzątana tak, że ruch samochodowy mógł się odbywał normalnie.

W tych dwóch akcjach udział wzięło 9 strażaków z naszej jednostki OSP Korzenna.

fot. archiwum OSP Korzenna