Trzycierz - pożar budynku gospodarczego!!!

W miejscowości Trzycierz spalił się budynek gospodarczy (stajenka).

W dniu 19 lutego nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Trzycierz gdzie palił się budynek gospodarczy. Syrena w naszej jednostce zawyła o godzinie 3.01. Pomimo późnej pory i nocy "ostatatkowej" nasi druhowie szybko się zebrali i udali się na miejsce zdarzenia.

Po przybyciu na miejscu działali już strażacy z Nowego Sącza, po chwili dołączyli również ochotnicy z Króżlowej Wyżnej. Ogień zajął cały dach budynku murowanego. Po ugaszeniu ognia na tyle aby można było wyjść na strop budynku okazało się, że zalega tam siano, które cały czas się paliło. Po ugaszeniu ognia, około godziny 7.30 dowódca akcji podjął decyzję o powrocie do bazy zastępów z Nowego Sącza oraz Króżlowej Wyżnej natomiast nasza jednostka ma pozostać jeszcze około godziny czasu w celu kontrolowania czy siano, które pozostało na stropie ne zacznie się palić. Po kilkunastu minutach nasi druhowie zauważyli, że dym wydobywający się jest coraz większy. Zaczęto przewalać siano w celu wyeliminowania powstania kolejnego pożaru. Po około godziny siano przewalono i przelano wodą. Na tym nasz zastęp ukończył działania gaśnicze i powrócił około godziny 9.00 do bazy.

W wyniku tego pożaru spaliła się więźba dachowa, słoma i siano. Jego przyczyna jest nieustalona.

Działania naszych strażaków polegały na dowozie wody samochodem GBA na miejsce zdarzenia, gaszeniu ognia, przewalaniu i przelaniu siana, oświetleniu miejsca zdarzenia (agregat prądotwórczy + najaśnice).

Działania naszego zastępu trwały około sześciu godzin.

W akcji udział brały:

- 2 zastępy GBA PSP JRG 1 Nowy Sącz