Dwudziestu nowych, młodych członków MDP !!!

Jak co roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej zorganizowała szkolenie dla młodzieży klas szóstych.

Szkolenie miało na celu przygotowanie członków do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Pierwsze spotkanie odbyło się 11 lutego 2012 roku, kolejne natomiast co drugi dzień w ciągu ferii zimowych.
Szkolenie poprowadziła dh-na Paulina Wojtarowcz. Młodzież miała okazję spotkać się też z dh Stanisławem Wojtarowiczem (Naczelnikiem OSP Korzenna) oraz dh Januszem Miczołkiem, który poprowadził zajęcia z zakresu pomocy przedmedycznej. Młodzi ludzie zdobyli także podstawowe informacje na temat pożarnictwa.
Chociaż nauki nie było mało nikt nie zrezygnował z podjętego trudu. Szkolenie zostało zwieńczone egzaminem w dniu 25 lutego br, po którego zdaniu młodzież stała się członkami MDP w Korzennej. Liczba nowych członków MDP wynosi: 20.

Zobacz zdjęcia - SZKOLENIE!

Zobacz zdjęcia- EGZAMIN!