Koniuszowa - pożar budynku niezamieszkałego !!!

Pożar budynku w miejscowości Koniuszowa gasiło sześć zastępów straży pożarnej.

O godzinie 1.18 w niedziele 18 marca nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku w miejscowości Koniuszowa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ogień zajmował praktycznie cały budynek. Na miejscu działały trzy zastępy straży pożarnej dwa z Nowego Sącza oraz jeden z Mogilna. Ze względu na brak możliwości dojechania do miejsca pożaru trzeba było rozwinąć linie gaśniczą na odcinku około 300 metrów. Na ogień podane zostały dwa prądy wody w natarciu. Po kilku minutach na miejsce zdarzenia dojechały zastępy Wojnarowej oraz Krużlowej Wyżnej. Po około godzinie gaszenia ognia można było przystąpić do rozbiórki budynku. W pierwszej kolejności za pomocą bosaków zwalono blachę z dachu budynku a później przy użyciu piły motorowej rozebrano konstrukcję dachową. Sukcesywnie zaczęto rozbierać ściany budynku w celu dokładnego ugaszenia tlących się belek.  Do oświetlenia miejsca zdarzenia użyto dwóch agregatów prądotwórczych z najaśnicami.  Po kilku godzinach KDR podjął decyzję o zakończeniu działań i o powrocie zastępów do swoich baz. Na miejscu przez jakiś czas pozostał zastęp OSP Mogilno. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Działania naszego zastępu trwały około 4 godzin, a w akcji udział wzięło 8 druhów.

W akcji udział brały:

- 2 zastępy GBA JRG1 PSP Nowy Sącz