Miłkowa - ciężarówka wypadła z drogi !!!

W Milowej samochód ciężarowy wypadł z drogi, nikomu nic się nie stało.

Po dojeździe na miejsce okazało się że ciężarówka przewożąca wodę mineralną na paletach w butelkach 5 l unikając zderzenia z traktorem ciągnącym 2 wozy za sobą załadowane balami zjechał z drogi na ostrym zakręcie do przydrożnego rowu niebezpiecznie się przechylając. samochód zabezpieczono przed wywróceniem się za pomocą stalowej liny i pasów zamocowanych   do wyciągarki  samochodu strażackiego oraz ściągnięto koparę z nieopodal położonego kamieniołomu która z drugiej strony dodatkowo podpierała ciężarówkę za pomocą łyżki. następnie przystąpiono do ręcznego rozładunku samochodu w celu zmniejszenia jego wagi by można było postawić go na drogę. po około 2.5h rozładowano połowę ładunku i samochód udało się wyciągnąć. Rozładowany towar pozostawiono pod opieką właściciela a jednostki rozjechały się  do koszar. Na czas trwania akcji droga była całkowicie zamknięta a samochody kierowano na objazdy.

Działania naszego zastępu trwały około trzy godziny.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna