Uroczyste ślubowanie - Prezes pod wrażeniem !!!

52 młodzieżowców pasowanych na pełnoprawnego członka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

1 lipca na obiekcie Orlik w Korzennej odbyła się uroczystość ślubowania członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Korzenna. W uroczystościach udział wzięli: Antoni Bienias - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSPRP w Nowym Sączu, Teodor Gargas - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSPRP w Nowym Sączu, druhny i druhowie z naszej jednostki a także rodzice ślubującej młodzieży i mieszkańcy Korzennej.

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu z remizy OSP na Orlik, gdzie Naczelnik OSP Korzenna Stanisław Wojtarowicz złożył na ręce Prezesa Antoniego Bieniasa meldunek o gotowości do ślubowania. Pasowania na strażaka młodzieżowca dokonał druh Bienias, natomiast druhowie Teodor Gargas, Dominik Wojtarowicz oraz Jarosław Bieniek wręczyli odznaki wraz z legitymacjami i aktami pasowania. W ten sposób szeregi MDP Korzenna powiększyły się o 52 pełnoprawnych młodych członków (w tym 34 dziewcząt, 18 chłopców).

Po zakończeniu ślubowania głos zabrał Prezes Antoni Bienias, który bardzo chwalił organizację tej uroczystości i nie ukrywał zadowolenia. Podkreślał także fakt, iż OSP Korzenna od zawsze słynęła i wciąż słynie z bardzo licznej drużyny młodych ochotników. Wspomniał też sukces naszych drużyn na zawodach powiatowych, które odbyły się tydzień temu, oraz na ręce druha Dominika Wojtarowicza złożył podziękowania dla wszystkich pracujących z młodzieżą należącą do naszej MDP.

Po części oficjalnej wszyscy obecni (nie tylko strażacy) zostali zaproszeni na kiełbaskę z grilla.

Z tego miejsca duże podziękowania składamy pani Magdalenie Gut, która była spikerem na tej uroczystości, dziękujemy wszystkim sponsorom którzy umożliwili nam zorganizowanie uroczystego ślubowania, dziękujemy Stowarzyszeniu Pogórzanie, którego członkowie pomagali przy obsłudze grilla, jak również tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tej imprezy a nie zostali osobno wymienieni. W szczególności jednak pragniemy podziękować naszej wspaniałej młodzieży i ich rodzicom. Młodzieży za wysiłek i trud oraz za motywację do działania, którą nam nieustannie dostarczają. A rodzicom za zgodę na działalność ich pociech w OSP. Zapewniamy, że ten czas NIE JEST MARNOWANY!

I na koniec jeszcze krótka refleksja. Słuchając wypowiedzi druha Prezesa, byliśmy zaskoczeni jego słowami, gdyż kilka miesięcy wstecz Członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSPRP druh Paweł Motyka stwierdził, że OSP Korzenna ma za dużo członków MDP. Argumentem był fakt, że do zawodów przygotowaliśmy 4 drużyny (2 dziewcząt i 2 chłopców). Na pytanie dlaczego nie powinniśmy wystawiać 4-ech drużyn Prezes OSP usłyszał: „dlatego, że istnieje duże prawdopodobieństwo wygrania zawodów”. W tym miejscu na usta ciśnie się pytanie, kto mówi prawdę, dh Prezes ZOP ZOSPRP czy Członek Prezydium ZOP ZOSPRP? I drugie, dlaczego niektórzy działacze związku chcą nas zniechęcić do pracy z młodzieżą? My z naszej strony zapewniamy, że dokąd starczy nam sił z młodzieżą będziemy pracować.