Korzenna - pożar w budynku mieszkalnym !!!

W jednym z domów w Korzennej powstał pożar w kuchni, na szczęście ogień szybko ugaszono.

13 lipca w godzinach porannych nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru w jednym z domów w miejscowości Korzenna. Po przybyciu na miejsce działań naszych zastępów, dokonano rozpoznania i stwierdzono, że w budynku mieszkalnym w kuchni powstał pożar. Prawdopodobnie zapalił się olej na kuchence gazowej, który zaczął się rozprzestrzeniać po kuchni. Na szczęście domownicy szybko zauważyli ogień  i w bezpieczny sposób go ugasili.   W budynku w chwili zdarzenia znajdowało się dwoje dzieci. Osoby te ewakuowały się z pomocą sąsiadów i rodziny przed przybyciem jednostek straży. Nasi strażacy  zakręcili zawór w butli gazowej, sprawdzili cały budynek na obecność jakiegokolwiek ognia oraz otworzyli okna w celu przewietrzenia zadymionego mieszkania. Po przybyciu na miejsce pożaru zastępu PSP dokonano  sprawdzenia pomieszczenia kamerą termowizyjną na obecność ewentualnych zarzewi ognia. W wyniku pożaru uległo spaleniu i zniszczeniu wyposażenie kuchni m.in. meble, okap kuchenny. Po dokładnym sprawdzeniu  KDR podjął decyzję o powrocie wszystkich zastępów do swoich baz.
Działania naszych strażaków trwały około jednej godziny.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna