Wielka uroczystość kościelna w naszej parafii!!!

Msza Św. odpustowa połączona z obchodami 50 - lecia kapłaństwa o. płk dr Jana Golonki miała miejsce w naszym kościele w Korzennej.

Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej był kolejną okazją do mobilizacji naszej jednostki. 15 lipca po raz kolejny uczestniczyliśmy w uroczystości parafialnej.

Święto Matki Bożej z Góry Karmel w tym roku połączone było z obchodami jubileuszu 50-lecia kapłaństwa Ojca Pułkownika Doktora Jana Golonki Kustosza Zbiorów Jasnogórskich, który pochodzi z naszej parafii a posługę sprawuje na Jasnej Górze. W związku z czym zakres naszych działań został troszkę rozszerzony.

Przed uroczystością zgromadziliśmy się przy budynku remizy w Korzennej, aby wraz z Kompanią Honorową Wojska Polskiego przy akompaniamencie Orkiestry Górniczej udać się do kościoła. Niestety Kompania Honorowa nie pochwaliła się swoimi umiejętnościami, natomiast nasi druhowie wypadli jak zwykle wyśmienicie.

Na początku Eucharystii był czas na składanie życzeń Wielebnemu Jubilatowi. Delegacja z naszej jednostki oprócz życzeń przekazała Ojcu Janowi akt nadania tytułu Honorowego Członka OSP Korzenna, co zostało nagrodzone brawami przez uczestników uroczystości. Ponadto jak zawsze uczestniczyliśmy w procesji eucharystycznej niosąc baldachim oraz chorągwie i część feletronów. Dodatkowo część druhów zaangażowała się w pilnowanie porządku na parkingu kościelnym.