III spotkanie Zarządów OSP Korzenna i DHZ Nova Lubovna!!!

Dzień 6 października 2012 r. był dla naszej jednostki wyjątkowy. W tym dniu odbyło się trzecie wspólne posiedzenie Zarządu OSP Korzenna i DHZ Nowa Lubovna.

O godzinie 10:00 nasi koledzy z Nowej Lubowni przyjechali do Korzennej. Po przywitaniu gości w naszej remizie obydwie jednostki udały się do Sądeckiego Bartnika w Stróżach. Tam w jednej z sal odbyła się część oficjalna spotkania na której przedstawiono sprawozdanie z działań obydwu jednostek. Przekazano sobie pamiątkowe grawertony upamiętniające dzisiejsze spotkanie.

Po wypiciu kawy udano się wraz z przewodnikiem (bardzo miła i sympatyczna pani) na zwiedzanie gospodarstwa rodziny Kasztelewiczów. Druhowie dowiedzieli się prawie wszystkiego co dotyczy pszczół i produkcji miodu. Po około godzinnym zwiedzaniu udano się do Korzennej do pizzerii „Lucka” gdzie strażacy zjedli obiad oraz wypili kawę.
Kolejną atrakcją zorganizowaną przez OSP Korzenna był wyjazd do Krużlowej gdzie zwiedzono "mini muzeum" rzeczy z pierwszej i drugiej wojny światowej. Jak później wszyscy podkreślali, iż warto było.

Po powrocie do Korzennej zakończono część oficjalną spotkania i zaproszono gości na "małe co nieco” do naszej remizy. Duże wrażenie na wszystkich zrobił prosiak faszerowany kaszą, który smakował wyśmienicie. Na zakończenie spotkania koledzy ze Słowacji otrzymali małe prezenciki z wycieczki do Sądeckiego Bartnika (m.in. miód, próbki miodu).