Niecew- zderzenie dwóch samochodów osobowych!!!

27 grudnia o godzinie 09:17 nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w miejscowości Niecew na drodze powiatowej Nowy Sącz-Wilczyska.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jako pierwszej służby ratowniczej po rozpoznaniu, okazało się, że zderzyły się dwa samochody osobowe marki BMW. Samochody znajdowały się w przydrożnych rowach. Przy jednym z samochodów znajdował się pod opieką osoby mieszkającej w pobliżu poszkodowany kierowca, który był przytomny, leżał w rowie uskarżając się na liczne bóle. Drugi kierowca znajdował się poza samochodem i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu poprzez założenie kołnierza ortopedycznego oraz na rozmowie w celu wsparcia psychicznego. Drugiemu kierowcy pomimo iż nie skarżył się na dolegliwości też założono kołnierz ortopedyczny. Rozłączono klemy akumulatora w obu samochodach. Chwilę po przybyciu naszego zastępu, na miejsce zdarzenia przybyła Karetka Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. W chwili udzielania pomocy poszkodowanemu ruch drogowy został całkowicie zamknięty. Nasi druhowie pomogli Ratownikom Medycznym w transportowaniu mężczyzny na desce ortopedycznej do karetki. Na miejsce przybyli również strażacy z PSP. Po zakończeniu działań ratowniczych i odjeździe Karetek dowódca akcji podjął decyzję o pozostaniu na miejscu zdarzenia naszego zastępu w celu prowadzenia ruchu wahadłowego oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia aż do zakończenia działań dochodzeniowych prowadzonych prze Policję oraz Biegłego Sądowego. Po zakończeniu działań oraz usunięciu rozbitych samochodów nasz zastęp powrócił do bazy.

Działania naszych strażaków trwały około cztery godziny.

Warto zaznaczyć że w momencie zderzenia samochodów jezdnia w tym miejscu była bardzo oblodzona aż ciężko było ustać na nogach. Ale czy to było przyczyną tragedii? Na pewno wyjaśni to Policja.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA OSP Korzenna