Akcja honorowego oddawania krwi zakończona sukcesem!!!

62 osoby oddały krew w remizie OSP Korzenna co dało prawie 28 litrów krwi.

Zgodnie z zapowiedzią, w niedzielę 10 marca przeprowadziliśmy kolejną akcję honorowego oddawania krwi. Tym razem zmieniliśmy jednak nazwę ze znanej już „Wampiriady” na „Akcję Honorowego oddawania krwi im. ks. Artura Babika”. I pod tą nazwą planujemy następne regularne zbiórki krwi.

Zmianą nazwy chcemy uhonorować śp. ks. Artura – członka naszej OSP, kapłana pracującego w parafii korzeńskiej w latach 2006-2010. Chcemy wyrazić swoją wdzięczność za przyjaźń, którą nas darzył, za pokój jaki roztaczał wokół siebie, za każdy uśmiech i wsparcie.. Choć od jego śmierci mija prawie 3 lata, to wciąż pamiętamy jak wołał z ambony „Jeśli jesteś chłopem – oddaj krew!”, po czym sam szedł do remizy i oddawał cząstkę siebie. Skuteczność jego nawoływań była widoczna - frekwencja na „Wampiriadach” bardzo duża. Pragniemy, aby pamięć o nim trwała zawsze, bo takiego Kapłana nie można zapomnieć.

Tym razem również nasza akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Chęć podzielenia się krwią wyraziło 75 osób. Ostatecznie jednak zakwalifikowano 62 osoby i zebrano 27,9 litrów krwi. Bardzo się cieszymy, że zainteresowanie akcją i jej powodzeniem wyraziła Mama zmarłego ks. Artura, która w godzinach popołudniowych skontaktowała się z naszym Naczelnikiem w celu uzyskania informacji o przebiegu i rezultatach zbiórki krwi. W imieniu swoim i bliskich wyraziła ogromne zadowolenie z ilości zebranej krwi.

Raduje również fakt, że krwiodawstwo wspierają kapłani, w tej edycji ks. Emil Myszkowski – proboszcz parafii Mogilno, ks. Edward Litak – proboszcz parafii Jasienna, jak również znajomi śp. ks. Artura z naszej parafii jak i spoza niej.

Już dziś zapraszamy na kolejną akcję, która odbędzie się 22 września 2013 roku. Liczymy na pełną mobilizację, bo „Jeśli jesteś chłopem-oddaj krew!”. Oczywiście panie także serdecznie zapraszamy!

O akcji napisali również:
- www.sadczanin.info
- www.mojagminakorzenna.pl