Inspekcja Gotowości Operacyjnej - nasi na "piątkę"!!!

Inspekcja Gotowości Operacyjnej z Nowego Sącza zawitała do Korzennej.

Dzisiejsze południe naszym strażakom przerwało wyjątkowo głośne wycie syreny. Po przybyciu do remizy strażacy zauważyli palący się garaż blaszany znajdujący się nad rzeką przy budynku siedziby Nowosądeckich Wodociągów, SKKM w Nowym Sączu potwierdziło pożar. Strażacy rozwinęli linię główną z jednego odcinka węża W-75 i dwie linie gaśnicze po jednym odcinku węza W-52. Pożar ugaszono.

Tak naprawdę były to ćwiczenia metodyczne w ramach Inspekcji Gotowości Operacyjnej zorganizowanej przez Komendę Miejską PSP w Nowym Sączu. Po zakończeniu ćwiczeń zostało sprawdzone wyposażenie sprzętowe OSP oraz sprawność sprzętu, jak również wiadomości teoretyczne związane z prowadzeniem akcji ratowniczo-gaśniczych.

Nasza jednostka otrzymała ocenę 5 J

Dziękujemy strażakom, którzy bez względu na porę dnia i nocy są gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji i chętnie biorą udział w ćwiczeniach.