Obsługa sprzętu, oraz wypadek samochodu osobowego!!!

Obsługa, zastosowanie i działanie sprzętu pożarniczego, oraz symulacja wypadku drogowego - ćwiczenia wewnętrzne naszych strażaków.

W piątek 19 kwietnia wieczorem nasi druhowie kolejny raz spotkali się przed remizą OSP. Tym razem spotkanie dotyczyło obsługi i zastosowania sprzętu, który nasza jednostka posiada na stanie. Naczelnik OSP Stanisław Wojtarowicz szczegółowo omówił i pokazał obsługę autopompy, oraz sprzętu znajdującego się na samochodzie GBA.

Druga część spotkania miała na celu przypomnienie sobie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas wypadków samochodowych. Pod nadzorem kolegi ratownika medycznego Janusza Miczołka strażacy udzielali pomocy poszkodowanemu kierowcy samochodu osobowego, który był półprzytomny, nieprzytomny, nie oddychał... .  Warianty były różne, stan poszkodowanego zmieniał się cały czas, a kierowcę trzeba było uratować :). Po każdej symulacji Janusz omawiał co było zrobione dobrze a co źle.

W taki sposób nasi druhowie spędzili piątkowy wieczór. Dziękujemy wszystkim bardzo za zaangażowanie. Druhowi Stanisławowi oraz Januszowi dziękujemy za przeprowadzone szkolenia.