Korzenna - samochód osobowy w rowie!!!

W Korzennej samochód osobowy wypadł z drogi i swoją jazdę zakończył w rowie.

9 września o godzinie 8:33 nasz zastęp został zadysponowany do Korzennej (Podtrzycierz) do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na drodze powiatowej Nowy Sącz - Wilczyska.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia po rozpoznaniu okazało się, że w przydrożnym rowie znajduje się samochód osobowy. Dwie osoby podróżujące samochodem znajdowały się w środku. Osoby te były przytomne i świadome i nie uskarżały się na bóle.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ratownikom medycznym w wydostaniu poszkodowanych z samochodu przy użyciu deski ortopedycznej oraz transporcie poszkodowanych do karetki. W trakcie prowadzonych działań ratowniczych droga powiatowa została całkowicie zamknięta, natomiast w późniejszym czasie prowadzony był ruch wahadłowy.

Po zakończeniu działań ratowniczych, decyzją KDR nasz zastęp powrócił do bazy.

Działania naszych strażaków trwały niecałą godzinę.

W akcji udział brały:

- zastęp GLM OSP Korzenna