Mogilno - ciężarówka zawisła nad przepaścią!

Kolejne działania naszych strażaków w Mogilnie. Ciężarówka zawisła nad przepaścią. Dwie osoby zostały ranne.

relacja psp-nowysacz.pl:

W poniedziałek 9 września około godziny 12.35 wpłynęło zgłoszenie z Korzennej do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP. Ze zgłoszenia wynikało, że podczas prac drogowych w okolicach Mogilna doszło do wypadku samochodowego w wyniku którego mogło zostać przysypanych żwirem dwóch ludzi. Stanowisko kierowania zadysponowało na miejsce zdarzenia dwa zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz zastęp z Osp Korzenna a także Pogotowie Ratunkowe oraz Policję. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania oraz w trakcie prowadzonych działań stwierdzono, że  w zdarzeniu udział brał jeden samochód ciężarowy marki Man F09. Samochodem jechał sam kierujący. Manem przewożone były kamienie i ziemia. Według relacji kierującego pojazdem po pokonaniu łuku drogi na stromym podjeździe samochód z nieznanych mu przyczyn zatrzymał się i samoczynnie zjechał do tyłu zjeżdżając z drogi w znajdujące się w pobliżu drzewa raniąc jednocześnie dwóch pracowników wykonujących roboty interwencyjne. Po zjechaniu z drogi samochód przechylił się na prawą stronę i opierając się bokiem o trzy drzewa zatrzymał się. Pojazd całkowicie znajdował się poza drogą nie stwarzając utrudnień w ruchu innych pojazdów oraz zagrożenia polegającego na samoczynnym i niekontrolowanym przemieszczeniu się. Na skutek zdarzenia oraz przechyłu samochodu na prawą stronę część przewożonego ładunku wysypała się przysypując dwóch pracowników. Ze zbiornika samochodu ciężarowego nastąpił wyciek oleju napędowego. W chwili przybycia pierwszych zastępów na miejscu znajdował się zespół Pogotowia Ratunkowego, którego załoga udzielała pomocy poszkodowanym, wyciągniętym spod ziemi przez osoby postronne przed przybyciem służb ratunkowych. Dojazd do miejsca zdarzenia był utrudniony. Wypadek miał miejsce około 5 km od drogi głównej. Dojazd prowadził miejscami stromą, krętą i wąską drogą o szerokości około 3 metrów. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych. Wyznaczono i zabezpieczono lądowisko dla zadysponowanego przez zespół medyczny śmigłowca LPR. Udzielono pomocy w transporcie poszkodowanych do karetki i śmigłowca LPR. Strażacy rozłączyli instalacje elektryczną w samochodzie ciężarowym oraz  ograniczyli wyciek oleju napędowego poprzez podłożenie pod zbiornik z paliwem pojemnika. Następnie przepompowano w obecności właściciela pojazdu i za pomocą posiadanej przez niego ręcznej pompki zebranego w pojemniku paliwa do podstawionych przez niego beczek. Zabezpieczono po wykonaniu działań przez funkcjonariuszy Policji oraz przedstawicieli innych służb terenu zdarzenia poprzez ogrodzenie go taśmą ostrzegawczą. Jeden z poszkodowanych mężczyzn zabrany został śmigłowcem LPR do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, drugi poszkodowany został zabrany karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Nowym Sączu. Działania strażaków trwały trzy i pół godziny.

źródło: www.psp-nowysacz.pl

relacja www.mojagminakorzenna.pl