Niecew - zderzenie samochodu osobowego z motorowerem!!!

Na skrzyżowaniu w miejscowości Niecew doszło do zderzenia samochodu osobowego z motorowerem - jedna osoba została ranna.

15 września o godzinie 21:18 nasz zastęp został zadysponowany do wypadku drogowego, który miał miejsce w miejscowości Niecew.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia po rozpoznaniu okazało się na na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia samochodu osobowego z motorowerem. Samochód jak i motocykl znajdowały się na drodze. Zabezpieczono miejsce zdarzenia.  Ranny kierowca motocykla pod opieką rodziny oraz osób postronnych leżał na drodze, natomiast kierowca samochodu osobowego znajdował się w miejscu zdarzenia lecz nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Poszkodowanemu motocykliście nasi strażacy założyli kołnierz ortopedyczny, oraz udzielili wsparcia psychicznego do momentu przybycia na miejsce karetki pogotowia ratunkowego. W tym czasie droga powiatowa oraz całe skrzyżowanie zostało zamknięte dla ruchu samochodów. W samochodzie osobowym rozłączono klemy akumulatora. Po przybyciu na miejsce karetki strażacy pomogli w przeniesieniu rannego na deskę ortopedyczną, oraz w transporcie rannego chłopaka do karetki.

Z obydwu pojazdów doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych, które zostały zasypane sorbentem. Za zgodą Policji wprowadzony został ruch wahadłowy dla pojazdów.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję, strażacy pomogli w usunięciu pojazdów w bezpieczne miejsce, natomiast jezdnia została posprzątana z pozostałości powypadkowych.

Działania naszych strażaków trwały około dwie godziny.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA OSP Korzenna