Krużlowa Wyżna - pożar dużej stodoły!!!

Do dużej stodoły, która paliła się w Krużlowej Wyżnej została zadysponowana nasza straż.

relacja psp-nowysacz.pl:

Wieczorem 16 września około godziny 20.41 do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Krużlowej Wyżnej. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz zastępy z pobliskich jednostek OSP. Jako pierwsza na miejsce zdarzenia przybyła OSP Krużlowa. W chwili przybycia na miejsce zastępu stwierdzono, że  pożarem objęte było wnętrze oraz cały dach na budynku gospodarczym stodoły. Zagrożony był pobliski budynek mieszkalny. Zawaleniu uległa znaczna część konstrukcji dachu. Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie  podano jeden prąd wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy a drugi prąd wody w obronie na pobliski budynek mieszkalny znajdujący się w odległości ok 5 metrów od płonącego budynku. Po przybyciu na miejsce zastępów z JRG nr 1 podano trzy dodatkowe prądy wody w natarciu na palący się budynek. Zorganizowano zaopatrzenie wodne polegające na dowozie wody z hydrantu znajdującego się przy remizie OSP. Oświetlono teren akcji. Po zlokalizowaniu pożaru, konieczne było rozebranie spalonej części budynku stodoły oraz dachu. Następnie przystąpiono do  przerzucenia i przelania znajdującego się w stodole siana i drewna opałowego. Rozebrano pozostałą część konstrukcji dachu. Sprawdzono czy w miejscu prowadzonych działań nie pozostały zarzewia ognia. Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Energetyczne, które odłączyło prąd w budynku gospodarczym. Przybył również patrol Policji oraz karetka pogotowia ratunkowego do chorej osoby. Spaleniu uległ dach na budynku gospodarczym oraz mienie znajdujące się w budynku. W wyniki pożaru uszkodzone została elewacja oraz okna w budynku mieszkalnym.  Przyczyna pożaru jest nieustalona. Działania ratowniczo –gaśnicze trwały ponad cztery godziny.

źródło: psp-nowysacz.pl

W akcji udział brali: