Janczowa - wybuch gazu w piwnicy!!!

W Janczowej w jednym z domów doszło do wybuchu gazu w piwnicy, jedna osoba z poparzeniami trafiła do szpitala.

relacja psp-nowysacz.pl:
Wieczorem około godziny 19.40 w niedzielę 29 września wpłynęło zgłoszenie do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP o wybuchu gazu w piwnicy budynku mieszkalnego w Janczowej. Do zdarzenia zadysponowano zastęp z OSP Janczowa oraz zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że  na miejscu znajdował się już  zastęp OSP Korzenna. W murowanym budynku mieszkalnym w piwnicy doszło do wybuchu gazu propan- butan. W wyniku zdarzenia poparzona  została kobieta. Poszkodowana znajdowała się w łazience schładzając sobie miejsca poparzenia zimna wodą. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie  udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej poprzez założenie na oparzone miejsca opatrunków hydrożelowych. Udzielono wsparcia psychicznego oraz zabezpieczono poszkodowaną przed utratą ciepła. Sprawdzono zakręcenie zaworu butli z gazem i wyniesiono ją na zewnątrz budynku. Sprawdzono pomieszczenia piwnicy miernikiem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną nie stwierdzając nieprawidłowości. Po przybyciu na miejsce załogi Pogotowia Ratunkowego strażacy udzielili pomocy w transporcie poszkodowanej do karetki. W wyniku zdarzenia nie została naruszona konstrukcja budynku. Na miejscu pozostała Policja oraz właściciel budynku. Uszkodzeniu uległo dwoje drzwi oraz lakier samochodu osobowego.

Działania naszych strażaków trwały około półtorej godziny.

W akcji udział brały:
- zastęp GLM OSP Korzenna