Korzenna-pożar samochodu osobowego!!!

Wieczorową porą w Korzennej zapalił się samochód osobowy. Na szczęście ogień został szybko ugaszony i samochód nie uległ spaleniu.

22 stycznia o godzinie 20:13 nasz zastęp został zadysponowany do palącego się samochodu osobowego. Zdarzenie miało miejsce około kilometr od naszej remizy na drodze powiatowej w kierunku Nowego Sącza.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się samochód osobowy, ogień pojawił się pod samochodem. Kierowca pojazdu opuścił samochód i znajdował się w jego pobliżu.

Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podano jeden prąd wody w natarciu na palący się samochód, zostały odłączone klemy akumulatora oraz zakręcony został zawór butli w instalacji gazowej. W czasie trwania działań gaśniczych ruch pojazdów na drodze powiatowej został całkowicie wstrzymany.

Po ugaszeniu ognia decyzją Policji samochód został usunięty z jezdni.

Dzięki szybkiej reakcji naszych strażaków i małej odległości miejsca zdarzenia od naszej remizy samochód udało się uratować.

Działania naszych strażaków trwały około godziny czasu.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna