Zebranie sprawozdawcze za 2013 rok!!!

26 stycznia 2014 roku o godzinie 10:00 w budynku Remizy OSP Korzenna odbyło się Zebranie Sprawozdawcze za rok 2013.

Spotkanie rozpoczął Prezes naszej jednostki - dh Janusz Szambelan, który na wstępie zaprosił zebranych do uczczenia minutą ciszy wszystkich zmarłych strażaków, zwłaszcza śmierć ks. Proboszcza Stanisława Gancarza. Następnie przywitał zaproszonych gości (Dh Zygmunt Paruch V-ce Prezesa ZOPZOSPRP w Nowym Sączu, Posła na Sejm RP Andrzeja Czerwinskiego, V-ce Starostę Powiatu Nowosądeckiego pana Mieczysława Kiełasę, dh Jano Wojczaka z DHZ Nowa Lubownia, Zastępcę Wójta Gminy Korzenna pana Stefana Wolak, dh Szczepana Sikonia Komendanta Gminnego ZOSP w Korzennej, pana Andrzeja Zięcinę naszego członka honorowego i zarazem Radnego Gminy Korzenna, Dh Jana Budnika naszego członka honorowego, Dh Waldemara Olszyńskiego naszego członka honorowego a zarazem Dyrektora MORDu oraz pana Krzysztofa Kubiaka Prezesa Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska). Zaproponował na przewodniczącego zebrania (tradycyjnie) dha Waldemara Olszyńskiego. Propozycja została przyjęta zarówno przez dha Olszyńskiego jak i obecnych strażaków.

Wybrano protokolanta, Komisję Uchwał i Wniosków oraz Komisję Mandatową. Następnie przedstawiono sprawozdanie z działalności i plan działalności na 2014 rok (Prezes), sprawozdanie finansowe i plan finansowy na 2014 rok (Skarbnik), sprawozdanie Komisji Rewizyjnej wraz z wnioskiem o udzielenie absolutorium dla Zarządu (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej).

Po podsumowaniu minionego roku w OSP Korzenna był czas na dyskusję, podczas której głos zabierali zaproszeni gości ze Słowacji oraz nasi członkowie honorowi i inni zaproszeni goście. Wszyscy wypowiadali się pozytywnie o naszej jednostce, zwracali uwagę na ilość akcji ratowniczo-gaśniczych (42 akcje), na udział w licznych szkoleniach organizowanych przez Powiat jak i samą jednostkę OSP, wyrazy uznania przekazano także za pracę z młodzieżą i ich szkolenie. Poseł Czerwiński został poproszony o mediacje z wójtem w sprawie ogrzewania remizy, zgodził się i obiecał rozmowę z wójtem na ten temat nie ukrywając że jest mu zimno.

Tegoroczne Zebranie Sprawozdawcze było owocne w podjęte decyzje, a działania wytyczone na 2014 rok wydają się być dogłębnie przemyślane i w zasięgu naszych możliwości. Wspólnie podjęliśmy decyzję o organizacji uroczystości 80-lecia OSP Korzenna w podobnym stylu jak pięć lat temu.

Po zebraniu sprawozdawczym zaproszeni goście udali się do sali, gdzie zjedli gorący posiłek, ciasto i kawę/herbatę. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację zebrania, za posprzątanie i przygotowanie sal na zebranie oraz za gorące danie dla wszystkich obecnych na zebraniu.