Koniuszowa- pożar samochodu osobowego!!!

Kolejny pożar samochodu osobowego - tym razem auta nie udało się uratować.

26 stycznia o godzinie 18:22 nasi strażacy kolejny raz zostali zadysponowani do palącego się samochodu. Tym razem zdarzenie miało miejsce w miejscowości Koniuszowa.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, działania ratownicze prowadzili już strażacy z Nowego Sącza oraz OSP Mogilna. Palił się samochód osobowy który znajdował się w blaszanym garażu. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się samochód. W tym czasie nasi strażacy przy użyciu węża W 75 zrobili zasilanie wodne, które polegało na przepompowaniu wody z naszego samochodu do samochodu z PSP. Po szybkim ugaszeniu auta decyzją dowódcy samochód został wypchany z garażu na zewnątrz. Okazało się że nastąpiło rozszczelnienie baku i doszło do wycieku paliwa. Miedzy czasie zostały odłączone klemy akumulatora oraz zakręcony zawór w instalacji gazowej. W tym czasie dowódca akcji zdecydował o podaniu na samochód piany.

Po dokładnym przelaniu samochodu decyzją dowódcy zastępy powróciły do swoich baz.

Działania naszego zastępu trwały ponad godzinę czasu.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA OSP Korzenna