Wizyta MDP w JRG1 PSP Nowy Sącz!!!

14 lutego młodzież z MDP Korzenna zwiedzała nową strażnicę Państwowej Straży Pożarnej JRG 1 w Nowym Sączu. Młodzież zobaczyła wozy strażackie oraz ich wyposażenie jak również inne pomieszczenia, np. miejsce, w którym są przechowywane kombinezony do ratownictwa chemicznego oraz gdzie napełniane są butle ze sprężonym powietrzem oraz prowadzone są testy szczelności i konserwacji aparatów ochrony dróg oddechowym. Chłopcy i dziewczęta mieli okazję zobaczyć sprzęt do ratownictwa technicznego, chemicznego oraz polsko-słowacki samochód specjalny, który używany jest podczas powodzi. Na koniec strażacy z PSP pokazali jak zjeżdżają na ześlizgu, aby nie tracić czasu biegnąc po schodach, gdy jest ogłoszony alarm.