Korzenna - potrącenie piętnastoletniej dziewczyny!!!

Piętnastoletnia dziewczyna została potrącona przez samochód osobowy.

9 maja o godzinie 12:00 nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia, które miało miejsce w Korzennej na drodze powiatowej Nowy Sącz - Korzenna. Doszło tam do potrącenia dziewczynki przez samochód osobowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia po rozpoznaniu okazało się że dziewczynka była przytomna, świadoma ale uskarżała się na ból jednej ręki. Nasi strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy przed medycznej poszkodowanej dziewczynce. Założono Jej kołnierz ortopedyczny, usztywniono bolącą rękę oraz położono na desce ortopedycznej. Po przyjeździe karetki pogotowia dziewczynkę przekazano w ręce ratowników medycznych.

Po zakończeniu działań ratowniczych oraz decyzją Policji nasz zastęp powrócił do bazy.

Działania naszych strażaków trwały około godziny czasu.

W akcji udział brały:
- zastęp GLM OSP Korzenna