Lipnica Wielka/Bukowiec - poszukiwanie zaginionej osoby!!!

W Okolicach Lipnicy Wielkiej trzy zastępy straży oraz policja szukali mężczyzny.

30 maja w godzinach popołudniowych nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Lipnica Wielka, gdzie miał zaginąć mężczyzna, który wcześniej zostawił wiadomość, iż chce popełnić samobójstwo.

Nasi strażacy do poszukiwań udali się do Bukowca i w okolicach kościoła przeszukiwali teren. Po ponad godzinie szukania wpłynęła informacja od druhów z OSP Lipnica Wielka, że mężczyzna został znaleziony. Nasi strażacy udali się w miejsce znalezienia zaginionego. Po doprowadzeniu desperata w miejsce pobliskich domów decyzją policji wszystkie zastępy powróciły do swoich baz, natomiast po mężczyznę przyjechała karetka pogotowia ratunkowego.

Działania naszego zastępu trwały około dwie godziny.

W akcji udział brały:
- zastęp GLM OSP Korzenna