Mogilno – zderzenie samochodu osobowego i motocykla

W niedzielę 8 czerwca około godziny szesnastej w Mogilnie doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. Do zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG nr 1 Nowy Sącz oraz zastępy z OSP Mogilnie i Korzenna. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  miało miejsce zderzenie motocykla Yamaha, którym podróżowały dwie osoby w tym dziecko z samochodem Opel Astra, którym podróżowały trzy osoby. Samochód osobowy znajdował się na boku w rowie, motocykl ustawiony był na drodze postawiony na podporze gdyż wyciekały z niego płyny eksploatacyjne. Pod opieką załogi karetki Pogotowia ratunkowego  były dwie osoby podróżujące motocyklem, które zostały zabrane do szpitala. Osoby podróżujące Oplem po przebadaniu pozostały na miejscu zdarzenia. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu klem akumulatora w pojeździe, posypaniu sorbentem rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu czynności przez Policję, zmieciono drogę, ustawiono motocykl na poboczu oraz wyciągnięto samochód Opel z fosy na pobocze ponieważ istniała możliwość wycieku płynów eksploatacyjnych.   Działania strażaków trwały trzy i pół godziny.

zródło: psp-nowysacz.pl
fot. arch.: psp-nowyszacz.pl