Janczowa - pożar stodoły!!!

W Janczowej paliła się duża stodoła, zagrożony był również stojący obok dom.

Prawie cztery godziny trwało gaszenie pożaru budynku gospodarczego, który został zauważony w Janczowej w piątek 13 czerwca około godziny 14.27. Pożar gasiło dziesięć zastępów straży pożarnej. W chwili przyjazdu pierwszych jednostek na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był w całości budynek gospodarczo - inwentarski oraz przylegająca wiata. W odległości około 10 metrów od pożaru znajdował się budynek mieszkalny - drewniany. Mieszkańcy wyprowadzili przed przybyciem straży bydło oraz konie. Strażacy wraz z mieszkańcami ewakuowali z budynku trzodę chlewnej. Działania strażaków polegały również na ewakuacji ocalałych sprzętów gospodarczych. Równocześnie skierowano prąd wody na poddasze budynku mieszkalnego w celu ugaszenia pojedynczych zarzewi ognia powstałych na poddaszu. Sprawdzono poddasze budynku mieszkalnego kamerą termowizyjną na obecność zarzewi ognia. Po częściowym przygaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonej konstrukcji dachowej oraz wynoszeniu spalonych elementów z wnętrza budynku gospodarczego. Na miejsce działań przybyła koparko - ładowarka zadysponowana na miejsce przez mieszkańców miejscowości. Sprzęt posłużył do wciągnięcia z budynku spalonych maszyn rolniczych. Następnie spalone siano oraz słoma były wywożone z pomocą koparki. Równocześnie przelewano spalone materiały wodą. Woda do celów pożarowych dowożona była przez zastępy OSP z oddalonego o 2km zbiornika pożarowego w miejscowości Janczowa oraz hydrantu usytuowanego ok. 6 km w miejscowości Korzenna. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Zródło: psp-nowysacz.pl

W akcji udział brały: