Zebranie sprawozdawcze MDP za 2014 rok

01.03.2015 roku o godzinie 1000 w remizie OSP Korzenna odbyło się zebranie sprawozdawcze dla MDP za 2014 rok.

Porządek zebrania:

1.     Otwarcie zebrania przez Przewodniczącą Rady Drużyny MDP Korzenna druhnę Dominikę Kubisz.

2.     Przywitanie Zarządu OSP Korzenna na czele z Prezesem druhem Januszem Szambelanem, zaproszonych gości – druha Szczepana Sikonia Komendanta Gminnego i druha Wiesława Kraconia V-ce Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSPRP w Korzennej oraz Sztabu Szkoleniowego: druhnę Kingę, druhnę Paulinę, druha Mateusza i druha Krzysztofa.

3.     Wybranie protokolanta, którym została dha Natalia Nikiel.

4.     Wręczenie odznaczeń przez Komendanta Gminnego oraz V-ce Prezesa. Odznaczenia na wniosek Zarządu OSP w Korzennej przyznał Zarząd Oddziału Gminnego ZOSPRP w Korzennej członkom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Korzennej. Wybrani członkowie MDP wyróżniają się dużym zaangażowaniem w pracę na rzecz swojej drużyny, biorą udział w zbiórkach, zawodach i innych akcjach organizowanych przez macierzystą OSP. Dha Kinga Nikiel oficjalnie została nominowana na opiekuna MDP w Korzennej otrzymując odpowiednią naszywkę na mundur.

5.     Sprawozdanie z działalności MDP przedstawił dh Mateusz Gruca przypominając wszystkim bogatą działalność Młodzieżowej Dryżyny Pożarniczej oraz podziękował wszystkim zaangażowanym w pracę z młodzieżą.

6.     Wystąpienie Zarządu i zaproszonych gości. Prezes OSP w Korzennej pogratulował odznaczeń, podziękował młodzieży za zaangażowanie, podziękował również opiekunom MDP i Sztabowi Szkoleniowemu. Również Komendant Gminny jaki V-ce Prezes Zarządu Oddziału Gminnego gratulowali bogatej w różnorodne wydarzenia działalności oraz zachęcali do dalszego zaangażowania się młodzieży w imprezy organizowane przez Zarząd Gminny i Powiatowy.

7.     Dyskusja i wolne wnioski. Druhna Natalia Nikiel w imieniu własnym i koleżanek poprosiła o czarne mundury dla dziewcząt, które skończyły gimnazjum, argumentując to tym, iż teraz będąc w szkole ponadgimnazjanej mają więcej czasu i chęci by zakładać mundur niż później na studiach czy pracując zawodowo. Prezes OSP obiecał, że w miarę możliwości finansowych będą starać się umundurować chłopców i dziewczęta.

8.     Wystąpienie opiekuna MDP i przedstawienie planu działania MDP na rok 2015. Druh Dominik Wojtarowicz podczas swojego wystąpienia pogratulował młodzieży odznaczeń, podziękował za zaangażowanie oraz przedstawił plan działań MDP na rok 2015. Bieżący rok zapowiada się równie bogato w wydarzenia i rozrywki dla MDP jak poprzedni. Już w sobotę 07.03 o godzinie 1000 odbędzie się Turniej w tenisa stołowego dla MDP z klasy VI oraz gimnazjum. W związku z życiową sytuacją (osiągnięcie pełnoletniości) zaistniałą wśród 3 członków Rady Drużyny (dha Karolina Kubisz, dh Mateusz Kasprzyk oraz dh Paweł Szambelan) dh Dominik podziękował im za pracę w Radzie, a na ich miejsce zostali wytypowani dha Anna Bajerska, dha Patrycja Oracz oraz dh Grzegorz Turski.

9.     Zakończenie zebrania. Dha Dominika podziękowała wszystkim za przybycie i życzyła smacznego obiadu :)