Mogilno - pożar wiaty z sianem.

18 czerwca w Mogilnie (gmina Korzenna) w jednym z gospodarstw wybuchł pożar. Płonęła drewniana szopa. Mimo wysiłków ratowników nie dało jej się, niestety, uratować.

Dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu został zaalarmowany o pożarze około godz. 12.30. Do akcji ratowniczo-gaśniczej pojechali strażacy PSP w Nowym Sączu i ratownicy OSP z Mogilna i Korzennej.

- Kiedy strażacy dotarli na miejsce pożaru okazało się, że płonie drewniana szopa, w której składowane było siano – powiedział naszemu portalowi bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. – Właścicielka posesji sama starała się gasić ogień, ale podejmowane przez nią próby okazały się nieskuteczne.

Istniało zagrożenie, że ogień może przenieść się na znajdujący się w pobliżu budynek inwentarski, w którym znajdowały się zwierzęta.
Strażacy szybko opanowali i ugasili pożar.

W jego wyniku spłonęła drewniana szopa i trzy tony siana. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

żródło: www.sadeczanin.info