Mogilno- pożar poddasza w budynku mieszkalnym.

W Mogilnie doszło do pożaru poddasza w budynku mieszkalnym - prawdopodobną przyczyną powstania ognia było uderzenie pioruna.

W dniu 8 lipca kilka minut po godzinie ósmej rano dwa zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz dwa zastępy z OSP Korzenna i Mogilno zadysponowane zostały do Koniuszowej.  Po przybyciu na miejsce pożaru stwierdzono, że w budynku mieszkalnym doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej w wyniku uderzenia pioruna. W chwili przybycia zastępów straży widoczny był niewielki dym na dachu nad jednym z pokoi. W w/w pokoju zastano okopconą lampę oświetleniową wraz z przewodem oraz okopconą częściowo płytę gipsowo - kartonową. W budynku brak zadymienia. Mieszkańcy nie uskarżali się na żadne dolegliwości.  Działania strażaków  polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  odłączeniu zasilania elektrycznego na budynku  oraz wejściu ratowników na dach budynku i ściągnięciu części gontu  w celu sprawdzenia czy występują zarzewia ognia. Podano niewielką ilość wody pomiędzy ocieplenie a pokrycie dachu.  Sprawdzono  całe poddasze za pomocą kamery termowizyjnej a pomieszczenia na  obecność tlenku węgla w powietrzu. Na miejscu działań do dozorowania pozostał zastęp OSP Mogilno.  Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

źródło: psp-nowysacz.pl