Mogilno- pożar zabudowań gospodarczych.

Do pożaru zabudowań doszło w ostatni dzień roku 2015 w Mogilnie - Strażacy pracowali przy temperaturze -10 stopni.

31 grudnia o godzinie 5:30, nasz zastęp został zadysponowany do Miejscowości Mogilno,gdzie doszło do pożaru zabudowań gospodarczych. Po przybyciu, na miejscu pracowali już strazacy z OSP Mogilna. W chwili przyjazdu pierwszych zastępów z OSP Mogilno, pożarem objęty był cały budynek.

relacja pap-nowysacz.pl:
W ostatnim dniu  2015 roku około godziny 5.30  strażacy z JRG nr  1 w Nowym Sączu oraz z pobliskich OSP zadysponowane zostały do gaszenia pożaru budynku gospodarczego w Mogilnie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do pożaru budynku stolarni w którym produkowano meble. W chwili przybycia pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały budynek wraz dachem, materiałami stolarskimi zgromadzonymi wewnątrz oraz maszyny stolarskie. W pobliżu pożaru znajdował się budynek mieszkalny. Strażacy podali prądy wody na płonący budynek oraz w obronie na budynek mieszkalny. Właściciel przed przybyciem zastępów straży pożarnej ewakuował z garażu samochód.Oświetlono miejsce zdarzenia oraz  podjęto próbę zorganizowania zasilania wodnego. Zadysponowano na miejsce zdarzenia samochód cysternę z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Dalsze czynności polegały na wynoszeniu z obiektu spalonych elementów wyposażenia, maszyn oraz dogaszaniu konstrukcji budynku. Podczas prowadzenia w/w działań zawaleniu uległ dach budynku. W następnej kolejności usunięto zniszczoną konstrukcję dachu oraz znajdujące się wewnątrz siano. Na bieżąco dogaszono usuwane elementy. Gaszenie pożaru, które prowadziło 11 zastępów i 54 strażaków trwało ponad cztery i pół godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

W akcji udział brały:
- cztery zastępy GBA JRG1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GCBM 19 Jelcz (cysterna)
- zastęp GBA OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Mogilno