XVII Pielgrzymka strażaków do Bazyliki św. Małgorzaty

Druhowie z naszej jednostki wraz z Pocztem Sztandarowym, wzięli udział w XVII Pielgrzymce strażaków do Bazyliki św. Małgorzaty.

Kilkuset strażaków wraz z 33 pocztami sztandarowymi uczestniczyło w dniu 31 lipca br. w XVII  pielgrzymce strażaków z powiatu nowosądeckiego do Bazyliki św. Małgorzaty. Pielgrzymka odbywa się w ramach dorocznego odpustu ku czci Przemienia Pańskiego. Kompanię honorową wystawiła Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu  i Zarząd Oddziału  Gminnego Związku OSP RP w Krynicy Zdroju. Pododdziałom towarzyszyła  Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Piwnicznej Zdroju. Orkiestra zapewniła też oprawę Mszy Świętej. W pielgrzymce wziął udział kapelan małopolskich strażaków ksiądz mł.bryg. Władysław Kulig, który przekazał pozdrowienia dla wszystkich strażaków od Komendanta Głównego PSP nadbrygadiera Leszka Suskiego.

fot oraz relacja: www.psp-nowysacz.pl