XV Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W dniu 09.10.2016 r. odbyła się XV Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

W pielgrzymce udział wzięli strażacy głównie z województwa małopolskiego, ale także z podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Tradycyjnie do Łagiewnik udali się także przedstawiciele z poszczególnych jednostek OSP z terenu Gminy Korzenna, w tym nasza OSP wraz z Pocztem Sztandarowym. O godz. 12:00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach strażaków przywitał Kardynał Stanisław Dziwisz dziękując im za ich służbę i poświęcenie. W sposób szczególny dziękował za udział z zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku się odbywały. Mszę Św. w intencji strażaków odprawił ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Andrzej Jeż.

Po Mszy Św. na placu przed Bazyliką odbyła się dalsza część uroczystości, podczas której zostały wręczone odznaczenia i słowa uznania dla strażaków skierowane przez przedstawicieli różnych instytucji wojewódzkich, samorządowych, strażackich, w tym m.in. przez dh Waldemara Pawlaka - Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP, dh Teresę Tischbierek - Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP, Józefa Pilcha - Wojewodę Małopolskiego, Urszulę Nowogórską - Przewodniczącą Sejmiku Małopolskiego.