Szlachetna Paczka z OSP Korzenna

Mądra pomoc

19.11.2016 roku było Wielkie Otwarcie Bazy Rodzin XVI edycji Szlachetnej Paczki.
10-11.12.2016 roku to tzw. weekend cudów – paczki przygotowane przez darczyńców trafią
do potrzebujących.

W tym roku z całych sił i w pełni zaangażowania postaramy się pomóc Pani Marii (48)
i Panu Władysławowi (50), którzy wychowują 3 dzieci córkę Kasię (20) oraz synów Michała (18)
i Karola (16). Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w tej akcji.

Główną przyczyną trudnej sytuacji, są niskie dochody rodziny oraz problem ze znalezieniem stałego zatrudnienia przez panią Marię, która na co dzień dodatkowo zmaga się z epilepsją.

Rodzina utrzymuję się z małego gospodarstwa rolnego oraz z zasiłków. Po odliczeniu kosztów mieszkania dochód na jednego członka rodziny wynosi 93 zł.

Pani Maria i pan Władysław nie załamują się i kroczą wytrwale do przodu. Nie poddają się, cała rodzina pomaga sobie nawzajem. Dzieci jak tylko przychodzi sezon letni pomagają rodzicom w sadzie oraz chodzą do znajomych, żeby sobie coś zarobić i odciążyć rodziców finansowo.

Rodzina wśród największych potrzeb wymienia żywność i środki czystości, które pomogą przetrwać najbliższy czas. Pani Maria dodatkowo nieśmiało wymienia odzież i obuwie dla dzieci, obecne są bardzo stare i wysłużone oraz pralkę, która posłuży kolejne lata (obecna frania „odmówiła posłuszeństwa”).

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi
do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. To wizja nowego kraju,
w którym podziały między bogatymi a biednymi zostają zniesione.