IV miejsce naszej MDP w plebiscycie Gazety Krakowskiej

W kwietniu nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza została zgłoszona do organizowanego przez Gazetę Krakowską plebiscytu na najlepszą MDP w Małopolsce. Kilkutygodniowa zacięta rywalizacja i ostra walka do samego końca głosowania przyniosły rezultaty. Naszej młodzieży udało się zająć czwarte miejsce spośród prawie dziewięćdziesięciu zgłoszonych drużyn. Podziękowania należą się wszystkim głosującym, którzy w sumie wysłali 424 smsy na MDP Korzenna.

26 maja w Tauron Arenie w Krakowie odbyła się gala finałowa plebiscytu Strażak Małopolski. Pojechało na nią dwunastu członków Drużyny Młodzieżowej wraz z czterema opiekunami. Podczas uroczystości wręczono nagrody wszystkim zwyciężonym w kategoriach: Strażak Ochotnik Roku, Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Roku, Strażak Zawodowy Roku oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku. Nasza młodzież, wywołana na scenę wraz z opiekunem – druhem Dominikiem Wojtarowiczem, otrzymała pamiątkowe dyplomy. Nagrodą były także wejściówki na koncert Piotra Rubika, który miał miejsce na Hali Widowiskowo-Sportowej po zakończeniu gali. Oprócz uczty dla ucha, organizatorzy zapewnili uczestnikom gali, także ucztę dla żołądka w postaci eleganckiego lunchu.

W środku nocy, po wieczorze pełnym wrażeń MDP w radosnych nastrojach wróciła do Korzennej z mocnym postanowieniem. Młodzi strażacy chcieliby w przyszłym roku zdobyć miejsce na podium.