Siedlce- pożar budynku mieszkalnego

W pożarze budynku mieszkalnego w Siedlcach zginął mężczyzna.

W dniu 26 lutego o godzinie 22:29, nasz zastęp został zadysponowany do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Siedlce.

relacja www.psp-nowysacz.pl:

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był drewniany budynek mieszkalny.  Od sąsiadów znajdujących się na miejscu zdarzenia otrzymano informacje o prawdopodobnej obecności wewnątrz palącego się domu mężczyzny, a także butli LPG. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w budynku oraz podaniu prądów wody na palący się budynek. Jednocześnie wprowadzono strażaków w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do wnętrza budynku w celu przeszukania pomieszczeń. Jednej część budynku nie można było przeszukać ze względu na bardzo wysoką temperaturę oraz silne zadymienie. Po przygaszeniu pożaru, podczas przeszukiwania budynku ratownicy pracujący wewnątrz budynku znaleźli zwłoki mężczyzny. Zwłoki znajdowały się w pokoju na kanapie w pobliżu pieca kaflowego. Ze względu na widoczne pewne oznaki śmierci nie podjęto działań medycznych.  Oświetlono miejsce zdarzenia. Odnaleziono i wyniesiono na zewnątrz butlę LPG po czym schłodzono ją prądem wody.  Użyto wentylatora oddymiającego w celu oddymienia budynku.  Dokonano prac rozbiórkowych przy wykorzystaniu podręcznego sprzętu burzącego. Usunięto zewnętrzne deskowania budynku oraz część pokrycia dachowego. Po ugaszeniu pożaru schładzano elementy budynku oraz przelewano i dogaszano wyniesione wyposażenie. Oświetlono wnętrze budynku podczas pracy Policji oraz Prokuratora. Po zakończeniu działań przez Prokuratora i Policję, zwłoki mężczyzny zostały zabrane przez zakład pogrzebowy. Pogorzelisko dozorowali do godziny 6.00 strażacy z OSP Siedlce.Po zakończeniu działań ratowniczo-gaśniczych odmrażano skrytki oraz nasady tłoczne w samochodach. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwający siedem i pół godziny brało udział 8 zastępów i 43 strażaków. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Działania naszych strażaków trwały około cztery godziny.

W akcji udział brały:
- dwa zastępy JRG 1 PSP Nowy Sącz