Jasienna- samochód osobowy uderzył w przystanek

Tragiczny wypadek w Jasiennej - jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Sześć minut po północy 29 kwietnia stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu z Jasiennej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Renault Scenic uderzył w betonowy przystanek autobusowy. Samochodem podróżowała sama kierująca, która była zakleszczona w pojeździe. Pojazd po uderzeniu w przystanek znajdował się w pozycji pionowej a komora silnika była wbita w ziemię. Osoba poszkodowana była bez funkcji życiowych oraz bez możliwości udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pojazd znajdował się poza drogą a droga była zablokowana przez służby ratownicze. Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia oraz usunięto drzwi w pojeździe oraz inne elementy karoserii, które pozwoliły wykonanie dostępu do osoby poszkodowanej. Osobę poszkodowaną wydobyto z pojazdu na deskę i udzielano jej pomocy. Po zakończeniu czynności reanimacyjnych stwierdzony został zgon osoby poszkodowanej. Zabezpieczono miejsce prowadzonych działań przy użyciu parawanu. Sprawdzono okoliczny teren w celu wykluczenia dodatkowych osób poszkodowanych oraz innych pojazdów biorących udział w zdarzenia. Skontrolowano pojazd pod kątem występowania dodatkowych zagrożeń oraz stan techniczny konstrukcji przystanku. W wyniku uderzenia naruszona została  w stopniu znacznym ściana boczna, oraz pęknięcia w innych miejscach.  Kolejne działania  polegały na dalszym zabezpieczaniu i oświetlaniu miejsca zdarzenia podczas prowadzonych prac dochodzeniowych. Przystanek został zabezpieczenie taśmą. Działania strażaków trwały cztery i pól godziny.

Relacja: www.psp-nowy sacz.pl

Siły i Środki:
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GLM OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Korzenna Centrum
- zastęp GBA OSP Jasienna
- Zespół Ratownictwa Medycznego
- Policja
- Prokurator

 

statystyka
Copyright 2009 Straż Pożarna w Korzennej |  by MemfiS